Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sméracet 2008


RESULTAT SMERACET MTB MOTION 2008

 

 

 

RESULTATLISTA 33 KM (1 varv)

 

1

214

Johnsson

Henrik

Eskilstuna

 

01.30

2

216

Lindqvist

Fredrik

Eskilstuna

 

01.33

4

203

Uhlin

Jennicka

Hägersten

Sthlm Multisport

01.38

3

210

Cederberg

Sven

Uppsala

 

01.38

5

206

Öberg

Tomas

Uppsala

 

01.42

6

204

Ekberg

Krister

Enköping

 

01.43

7

215

Bergvall

Staffan

Eskilstuna

 

01.46

8

205

Ekhamre

Per

Eskilstuna

Eskilstuna CK

01.50

9

217

Johansson

Mats

Hässelby

 

01.56

10

211

Kilbo

Jörgen

Husby Rekarne

 

01.57

11

207

Gustafsson

Per

Eskilstuna

 

01.59

12

208

Engström

Sofia

Eskilstuna

 

02.00

13

212

Karlsson

Monika

Södertälje

 

02.01

14

213

Mäehans

Jan

Södertälje

 

02.01

15

218

Pettersson

Kenneth

Eskilstuna

 

02.10

16

202

Abrahamsson

Helene

Vallentuna

 

02.14

17

209

Sirsjö

Anders

Örebro

 

02.21

 

 

 

 

 

Anm: Tid angiven i timmar:minuter

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA 66 km (2 varv)

1

44

Eriksson

Daniel

Jönköping

TVCK

02.35

2

10

Olsson

Erik

Västerås

Citywolfs

02.39

3

7

Eriksson

Emil

Eskilstuna

Eskilstuna CK

02.49

4

41

Larsson

Göran

Vagnhärad

 

02.49

5

2

Karlsson

Andreas

Vagnhärad

TVCK

02.49

6

42

Tibert

Gunnar

Danderyd

 

02.51

7

43

Hellman

Stefan

Årsta

 

02.51

8

23

Carlsson

Thomas

Västerås

Citywolfs

02.51

9

51

Meyer

Claus

Västerås

 

02.51

10

13

Dahlberg

Henrik

Gävle

Bergarkungen

02.57

11

52

Mathissen

Andreas

Västerås

 

 

12

22

Sörensen

Thomas

Västerås

Västerås CK

03.01

13

4

Sirkett

Daniel

Västerås

 

03.07

14

26

Wajkert

Per

Lindås

 

03.08

15

34

Abrahamsson

Kalle

Linköping

 

03.09

16

46

Wallström

Jörgen

Malmköping

 

03.14

17

1

Uhlin

Anders

Hägersten

Sthlm Multisport

03.14

18

8

Uhlin

Erik

Eskilstuna

Multisportlaget

03.14

19

6

Alström

David

Eskilstuna

Multisportlaget

03.14

20

9

Bihagen

Erik

Eskilstuna

MTBLK

03.15

21

15

Neiglick

Jonas

Kumla

 

03.19

22

38

Lyckner

Patrik

Eskilstuna

 

03.20

23

29

Andersson

Conny

Strängnäs

 

03.21

24

39

Samuelsson

Fredrik

Eskilstuna

 

03.21

25

25

Lindroth

Urban

Eskilstuna

Kanthal Dirtbikers

03.22

26

47

Lundberg

Linus

Falun

 

03.22

27

48

Jaensson

Thomas

Enköping

 

03.23

28

18

Gustafsson

Michael

Eskilstuna

MTBLK

03.24

29

3

Bergström

Clas

Eskilstuna

MTBLK

03.25

30

30

Kangas

Arto

Eskilstuna

 

03.32

31

11

Wernqvist

Fredrik

Eskilstuna

FB Kedjor

03.36

32

35

Jonsson

Mikael

Mariefred

 

03.37

33

32

Axelsson

Gunnar

Fagersta

 

03.39

34

49

Zetterlind

Mathias

Enköping

 

03.43

35

50

Zetterlind

Magnus

Enköping

 

03.43

36

28

Landås

Stefan

Västerås

 

03.44

37

27

Askerlund

Mikael

Husby-Rekarne

 

03.48

38

31

Johansson

Peter

Västerås

 

03.51

39

33

Berggren

Lars

Enhörna

 

03.51

40

37

Eriksson

Åke

Mariefred

 

03.57

41

40

Carlstrand

Owe

Katrineholm

 

03.58

42

5

Hokfors

David

Örebro

 

03.59

 

19

Larsson

Michael

Eskilstuna

AXA Sports Club

DNF

 

36

Mann

Stefan

Mariefred

 

DNF

 

45

Winberg

Hanna

Bromma

 

DNF

 

12

Porsby

Gunnar

Västerås

 

DNS

 

14

När

Jesper

Eskilstuna

Eskilstuna CK

DNS

 

16

Pettersson

Kent

Nyköping

Happy MTB

DNS

 

17

Andersson

Magnus

Västerås

 

DNS

 

20

Jonsson

Mikael

Stockholm

 

DNS

 

21

När

Per

Eskilstuna

Eskilstuna CK

DNS

 

24

Alvarsson

Ulrik

Västervik

 

DNS

 

 

 

 

 

Anm: Tid angiven i timmar:minuter

 

 

 

 

 

 

 

RESULTAT 1,7 km   8-10 år

 

1

907

Stridfeldt

David

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

2

908

Johnsson

Gustav

Eskilstuna

 

 

3

904

Andersson

Erik

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

4

910

Bertilsson

William

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

5

906

Bogren

Philip

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

6

905

Westerlund

Olivia

Hållsta

 

 

7

902

Engström

Elias

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

8

909

Skoglöf

Martin

Eskilstuna

 

 

9

901

Edling

Alexander

Enköping

 

 

10

903

Engström

Ellen

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

 

 

 

 

Ungdomsklasser endast placering, ej tider

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTAT 5,6 km    11-12 år

 

1

804

Stridfeldt

Oscar

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

2

802

Jansson

Ida

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

3

805

Lindblom

Oliver

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

4

806

Skoglöf

Kristoffer

Eskilstuna

 Eskilstuna CK

 

5

801

Edling

Amanda

Enköping

 

 

DNS

803

Grip

Mateo

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

 

 

 

 

Ungdomsklasser endast placering, ej tider

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTAT 8,2 km    13-14 år

 

1

701

Jansson

Henrik

Eskilstuna

Eskilstuna CK

 

2

702

Cederberg

Johan

Uppsala

 

 

 

 

 

 

Ungdomsklasser endast placering, ej tider

 



2008-09-21
22:00

Uppdaterad: 14 MAJ 2009 02:53 Skribent: Arne Grip Jonsson

Postadress:
Eskilstuna CK - Cykel
Christer Dahlin, Lötvägen 7
64043 Ärla

Kontakt:
Tel: 0727421489
E-post: This is a mailto link

Se all info