Hoppa till sidans innehåll

RESULTAT 2013 - 40 km - 60 km - Barn & ungdom


 RESULTAT

 BARN & UNGDOM - 40 km - 60 KM

 

BARN & UNGDOM:

Pga stora tekniska problem i sekritaratet är resultaten försenade samt saknar i några fall namn på deltagarna. Vi beklagar detta. Kontakta oss gärna för att fylla i luckorna.

 

         
Resultatlista 2 km 8-9 år  
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb
1 908 Gustaf Gisslander Eskilstuna CK
2 718 Jonathan Brunstedt Eskilstuna CK
3 903 Benjamin Rubin Bauer Norbergs CK
4 901 Rasmus Alm Trosabygdens Cyklister
5 904 Oscar Ljungars Eskilstuna CK
6 906 Gustav Mörkberg Eskilstuna CK
7 909 Axel Flodkvist Eskilstuna CK
8 905 Elias Johansson Eskilstuna CK
9 902 Fabian  Alm Trosabygdens Cyklister
10 910 Hampus Gustafsson Eskilstuna CK
11 911 Namn Saknas  
12 907 Alvin Viklund Strängnäs CK
  710 Oscar  Gisslander Eskilstuna CK
         
         
Resultatlista 4 km 10-12 år  
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb
1 647 Namn Saknas  
2 632 Nick Andersson Eskilstuna CK
3 639 Lucas Flygholm Eskilstuna CK
4 640 Pontus Lundqvist Okänd
5 633 Martin Gustavsson Eskilstuna CK
6 637 Erik Wrede Strängnäs CK
7 631 Niclas Levin Kungsör
8 643 Felix Eriksson Eskilstuna CK
9 634 Wilma Krising Eskilstuna CK
10 638 Elin Jansson Eskilstuna CK
11 635 Pontus Nordström Västerås CK
12 636 Max Claesson Eskilstuna CK
13 644 Pontus Lundqvist Eskilstuna CK
14 642 Hannes Larsson Eskilstuna CK
15 641 Alice Flodkvist Eskilstuna CK
  646 Alexander Cerny  
  640 Elias Nilsson Tullinge SK
  639 Carl Kagevi Tullinge SK
         
         
Resultatlista 6 km 13-14 år  
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb
1 802 Linus Öberg Strängnäs CK
  801 Emil Lindqvist Spårvägens CF
  803 Gustaf Rundlöf Eskilstuna CK
         
         
Resultatlista Knatte 7 år eller       yngre
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb
1 704 Hektor Adolfsson Stockholm
2 703 Gustav Claesson Eskilstuna CK
3 706 Jonathan Krising Eskilstuna CK
4 709 Sigge Göhle Eskilstuna CK
5 708 Waldemar Allerdahl Eskilstuna CK
6 702 Fredrik Mörkberg Eskilstuna CK
7 707 Theodore Allerdahl Eskilstuna CK
8 719 Elis Georgsson Eskilstuna CK
9 710 Namn Saknas  
10 701 Matilda Rubin Bauer Norbergs CK
11 720 Amanda  Frykström Sköndal
12 711 Ella Ekman Surahammar
13 721 Namn Saknas  
14 705 Asta Idling FMV Sport
15 712 Eddie Ekman Surahammar

 

 

Resultaten för 40 och 60 km  korrigerade och uppdaterade 15 september:

Resultat 40 km
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb Tid(tim,min,sek)
1 332 Anders Skoglund Västerås CK 1,56,38
2 714 Martin Ekman Surahammar 1,57,40
3 313 Stefan Tibblin Wappa MTB 1,58,18
4 325 Benneth Sundqvist Kungsörs SK 1,59,05
5 412 David  Alström Eskilstuna 1,59,42
6 312 Bent  Christensen Rasbo MK 2,02,47
7 324 Håkan Palmfjord CK Ceres Katrineholm 2,05,47
8 350 Jim Bergström Eskilstuna CK 2,07,15
9 338 Marcus Reldin Västerås 2,07,34
10 327 Joakim Lundbäck Eskilstuna CK 2,07,57
11 340 Alvin Bauer Norbergs CK 2,08,15
12 406 Erik Froste Södertälje Hamn 2,08,48
13 323 Peter Nordström Västerås CK 2,08,58
14 346 Till Klein Eskilstuna 2,09,19
15 83 Bo Ekman   2,10,16
16 316 Magnus Brolén Enköping 2,11,25
17 303 Magnus Hellberg Eskilstuna 2,12,46
18 343 Henrik Jonsson Vallentuna 2,12,50
19 716 Erik Andersson Eskilstuna CK 2,12,58
20 337 Simon Ström Strängnäs CK 2,13,14
21 317 Christer Gran Eskilstuna 2,13,53
22 424 Jonas Lind Alpine Ski Pool 2,13,53
23 308 Kim Hällbom Eskilstuna CK 2,15,03
24 421 Lars Eriksson Kungsör SK 2,15,35
25 318 Krister Ekberg-Edling Wappa MTB 2,16,18
26 330 Niklas Frykström Fredrikshof IF CK 2,16,20
27 335 Daniel Wagerman Västerås 2,16,21
28 344 Daniel Brunstedt Eskilstuna 2,16,26
29 420 Mats Turesson Tomasbo 2,17,24
30 407 Andreas Douhan Eskilstuna 2,17,26
31 301 Li Christensen Uppsala 2,17,56
32 408 Jannicka Berglind Uhlin AZ IF 2,17,59
33 339 Hans-Göran Rubin Norbergs CK 2,18,02
34 331 Erik Rosén Tunafors SK 2,18,14
35 319 Johan Liljedahl Kvicksund 2,19,59
36 410 Caroline Nordlund Storvreta 2,21,28
37 302 Jörgen Wallén Oxelösund 2,23,49
38 402 Peter Engdahl Eskilstuna 2,24,24
39 348 Thomas Holgersson ÅF AB 2,25,29
40 411 Mikael Johansson Eskilstuna 2,27,08
41 336 Joakim Liljeblom Eskilstuna 2,27,14
42 404 Tobias Pettersson Vingåker 2,27,18
43 326 Benny Goldén Vingåker 2,28,53
44 342 Carina Nygren Strängnäs CK 2,30,28
45 345 Tobias Lijedahl AXA Sports Club 2,30,57
46 329 Dennis Kilestad Kolbäck 2,32,31
47 401 Anders Öhman Friluftsfrämjandet 2,33,43
48 333 Sara Brandberg Köping 2,35,56
49 321 Jonas Pettersson Ärla 2,36,59
50 409 Eva Danielsson Eskilstuna 2,38,23
51 419 Torbjörn Eriksson Team Motvind 2,42,11
52 322 Johan Tell Fredrikshof IF CK 2,47,16
53 403 Philip Järhammer Strängnäs CK 2,52,05
54 422 Olle Karlsson Bygg och Betong i Eskilstuna  2,52,31
55 315 Pär Lundqvist Örebro 2,54,01
56 311 Niklas Svensson Västerås 2,58,22
57 349 Magnus Keijser Fredrikshof IF CK 3,01,44
58 423 Erik Rudolfsson Östhammars SK 3,02,19
59 414 Patrik Lie TSK 3,03,18
60 715 Mackan Göransson Västerås 3,04,14
61 305 Pia Odenblad Gustavsberg 3,04,19
62 415 Henrik Bergqvist Skogstorp 3,04,20
63 713 Jennie Malmström   3,04,33
64 413 Wilma Lie TSK 3,06,08
65 416 Karl-Johan Hagström Tunafors slalom 3,06,14
66 306 Elisabeth Spjut Värmdö 3,07,51
67 417 Susanne Carlsson Eskilstuna 3,20,45
68 418 Pär Henrik Andersson Eskilstuna 3,20,53
69 310 Nisse Graan Kristdemokraterna CK 3,23,29
  325 Benneth Sundqvist Kungsörs SK DNF
  328 Daniel Forsström Norbergs CK DNF
  304 Ralph Tamm Eskilstuna CK DNS
  307 Åsa Hydling Klubb Vinrankorna DNS
  309 Adrian Hellström Flen DNS
  314 Jimmie Furunäs Södertälje CK DNS
  320 Pia Hammarfeldt Strängnäs CK DNS
  341 Pär  Dahlqvist Örebro DNS
  347 Max Brandt Eskilsuna CK DNS
           
           
Resultat 60 km
Placering Startnr. Förnamn Efternamn Ort/Klubb Tid(tim,min,sek)
1 210 Martin Eriksson Cykloteket Racing Team 2,28,11
2 71 Jakob Björklund OK Tyr Team Merida Sverige 2,29,16
3 23 Andreas Jonsson Eskilstuna CK 2,33,59
4 75 Pär Larsson Gävle CA 2,34,04
5 85 Gunnar Tibert CK Valhall 2,37,18
6 52 Tony Andersson City Wolfs 2,40,12
7 77 Thomas Gillisson Eskilstuna CK 2,40,23
8 206 Mikael Leitner Axa Sportsclub 2,41,10
9 100 Anders Haritz CK Natén 2,43,06
10 201 Karl-Erik Broström Mjölby CK 2,43,37
11 86 Mikael Nyholm Norbergs CK 2,43,47
12 98 Sebastian Kemi Sandviken CK 2,47,19
13 61 Anders Uhlin Multisportlaget-multisportlaget 2,51,17
14 49 Fredrik Riström MTB Täby 2,51,58
15 43 Anders Lundin OK Tyr 2,52,09
16 203 Thomas Sjögren CSK Ludvika 2,52,26
17 205 Patrik Lyckner Eskilstuna CK 2,54,03
18 11 Per  Nilsson   2,54,31
19 94 Anton Axling Strängnäs 2,55,55
20 97 Johan Sonne CK Ryvas 2,56,07
21 58 Johannes Reinholdsson CK Ryvas 2,56,07
22 76 Micke Askerlund Eskilstuna CK 2,59,32
23 19 Bengt Sikström Eskilstuna CK 3,00,18
24 70 Jörgen Enarsson Eskilstuna 3,01,14
25 204 Erik Bihagen Eskilstuna CK 3,01,21
26 93 Christer Åhlén Mjölby CK 3,03,45
27 47 Marcus Malmsten Spånga 3,03,55
28 33 Jens Odhner Kungsängen 3,05,36
29 72 Johannes Reinoja Bergsgetterna 3,07,01
30 59 Johan Eriksson Eskilstuna CK 3,08,21
31 62 Patric Hörstam Trosa 3,08,43
32 45 Bengt Johnsson PEAB IF 3,08,49
33 29 Lasse Karlsson CSK Ludvika 3,09,11
34 21 Johan Lindström CK Natén 3,09,40
35 63 Johan Skoglund Eskilstuna 3,10,38
36 30 Fredrik Idling FMV Sport 3,11,13
37 215 Patrik Landstorp Eskilstuna IK Triathlon 3,11,19
38 74 Urban Lindroth Eskilstuna 3,13,51
39 39 Mats Sundqvist Strängnäs CK 3,14,47
40 91 Felix Bergman Trosabygdens Cyklister 3,15,16
41 213 Henrik Karlsson Strängnäs 3,15,55
42 78 Carl-Johan Almeren Ärla IF 3,16,30
43 40 Johan Patriksson Sandsjöfors SK 3,17,30
44 95 Jens Granberg Team Cykelcenter Eskilstuna 3,17,47
45 37 David Pettersson Norbergs CK 3,18,02
46 38 Niklas Johansson Team Motvind MTB 3,18,03
47 214 Tobias Eriksson Team Motvind MTB 3,18,03
48 64 Gunnar Fredriksson Eskilstuna CK 3,18,51
49 31 Mattias Johansson DGC Örebro 3,19,26
50 26 Mats Ingvarsson Eskilstuna 3,19,56
51 3 Fredik  Wernqvist Eskilstuna CK 3,20,54
52 12 Christian Marcos Eskilstuna 3,21,01
53 25 Conny Jansson Team Stränkan 3,21,12
54 24 Erik Blomberg Skogstorp 3,22,02
55 202 Thomas Hellström Flen 3,22,46
56 212 Rickard Lindborg Norbergs CK 3,23,42
57 209 Patrik Sundell Norbergs CK 3,25,07
58 89 Krister Weijmar Heby Cykel 3,25,12
59 51 Alexander Olausson Västerås 3,25,19
60 20 Peter Skoog Axa Sportsclub 3,26,34
61 5 Lars Nilsson Astra Zeneca IF 3,26,50
62 32 Joakim Plyhm Dala-Husby 3,27,27
63 15 Hans Sundholm MTB Täby 3,27,50
64 79 Christer Dahlin Eskilstuna IK 3,28,10
65 73 Jonny von Walden KöpingHej Jonny 3,28,14
66 69 Mathias Pettersson Eskilstuna CK 3,28,17
67 22 Tobias Eriksson Bohyttans IF 3,28,41
68 56 Malin Pilvinge Skogslöparna 3,30,08
69 92 Maria Wrede Strängnäs CK 3,31,39
70 36 Henrik Nilsson www.simplygreat.se 3,34,00
71 44 Henrik Forslund Nyköping 3,34,59
72 205 Ola Malmström Nyköping 3,34,59
73 90 Per  Nilsson Utforska.com 3,35,01
74 207 Linus Palmblad Eskilstuna IK 3,35,10
75 46 Jesper Quattrini Sjöfallets CK 3,35,10
76 60 Nicolas Leberruyer Eskilstuna 3,36,00
77 81 David Jansson Fjuegsta 3,36,07
78 41 Jens Dybro Jorgensen Mariefred 3,37,38
79 14 Daniel Skoog Team Cykelcenter Eskilstuna 3,39,07
80 87 Claes Tärnfjord Strängnäs 3,40,03
81 8 Clas Jansson Fk Energi 3,40,35
82 208 Patrik Spjut Värmdö 3,43,50
83 66 Sten-Åke Nordin Vingåkers OK 3,45,47
84 53 Magnus Bergman Bygg & Betong Eskilstuna 3,45,54
85 27 Andreas Nysteth Bygg & Betong Eskilstuna 3,45,55
86 57 Johan Johansson Eskilstuna 3,45,57
87 18 Martin Karlsson Örebro 3,46,25
88 68 Pär Malmberg Team Stränkan 3,46,32
89 17 Conny Söderberg Fjugesta 3,46,43
90 80 Michael Rydgren Team Stränkan 3,46,49
91 88 Gert Nordling Strängnäs CK 3,48,55
92 84 Fredrik Blomberg Peab 3,54,04
93 82 Robert Lennerdahl Sonika 3,54,50
94 96 Harri Mossmyr Fredrikshof 3,55,03
95 6 Jonas Lindell TDC Hosting 3,56,03
96 211 Roger Ivarsson Vikmanshyttan 3,57,08
97 217 Kenneth Karlsson Vingåkers OK MTB 3,59,22
98 13 Hans Friedal Halstahammar 4,01,48
99 7 Jens Werner Team Stränkan 4,02,34
100 4 Richard Alm Trosabygdens Cyklister 4,03,36
101 48 Ulf Odenblad Gustavsberg 4,12,12
102 35 Jussi Mattsson VW Sportklubb 4,13,22
103 16 Stefan Fontaeus Uppsala 4,42,56
  717 Olle Spove Västerås CK DNF
  2 Johan Nilsson Bettna DNF
  55 Hugo Jansson Skarpnäck DNF
  65 Conny Carlsson CK Filip-Crescent DNF
  67 Peter Wissinger Upplands-Väsby DNF
  216 Mattias Hellström Eskilstuna DNF
  9 Alfred Feodoroff Team Zoo DNS
  10 Joakim Nyström Vilsta IK DNS
  28 Johan Pettersson Surahammar DNS
  34 Björn Nordh Surahammar DNS
  42 Gunnar Porsby Västerås CK DNS
  54 Olle Andersson Bygg & Betong Eskilstuna DNS
----- Original Message -----

 

Uppdaterad: 2013-09-18 11:07
Skribent: Arne G / Kent E

Postadress:
Eskilstuna CK - Cykel
Box 6040
63006 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 072-742 14 89
E-post: This is a mailto link

Se all info