Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sméracet MTB 2010


RESULTATLISTA SMÉHALVAN 33KM

Plac.

Nr

Efternamn

Förnamn

Klubb/Företag

Tid

1

239

Hollanti

Timo

Almy IK

1.33.44

2

236

Jansson

Henrik

Eskilstuna CK

1.35.01

3

219

Richardsen

Richard

Kungsörs SK

1.35.10

4

269

Holkedahl

Marcus

Knivsta CK

1.36.39

5

220

Larsson

Hendrik

Kungsörs SK

1.36.41

6

233

Fjellman

Anton

Norbergs CK

1.36.42

7

248

Spennare

Fabian

 

1.36.43

8

271

Jaensson

Thomas

Enköping

1.38.23

9

260

Hagberg

Roger

Eskilstuna IK

1.39.10

10

237

Gerdstam

Olle

CK Ceres

1.39.37

11

228

Lindblom

Oliver

Eskilstuna CK

1.39.54

12

403

Norberg

Björn

Kvicsund

1.39.59

13

247

Abrahamsson

Fredrik

 

1.41.20

14

264

Sikström

Bengt

Skogstorp

1.42.38

15

251

Lindroth

Urban

Eskilstuna

1.43.57

16

235

Bergling Uhlin

Jennika

Astra Zeneca IF

1.44.27

17

222

Lindell

Pontus

Eskilstuna CK

1.45.41

18

208

Raninger

Marcus

 

1.47.12

19

229

Bihagen

Isak

Eskilstuna CK

1.47.52

20

249

Gillisson

Thomas

 

1.47.53

21

259

Rosenqvist

Urban

Västerås

1.47.54

22

265

Fredriksson

Gunnar

Team Äc-Konsult

1.48.05

23

213

Andersson

Johan

Eskilstuna IK

1.49.03

24

214

Malmström

Robert

Eskilstuna IK

1.49.04

25

242

Fridström

Peter

 

1.50.59

26

268

Ekman

Bosse

Norberg

1.51.01

27

241

Sundqvist

Mats

Strängnäs

1.52.21

28

256

Eriksson

Thomas

Kvicksund

1.53.14

29

252

Berglund

Anders

Team Sportia CK

1.53.56

30

254

Hedström

Stefan

Oxelösund

1.55.34

31

216

Österberg

Erik

 

1.57.22

32

209

Ekberg Edling

Krister

 

1.57.46

33

255

Karlsson

Jan

Oxelösund

1.58.11

34

250

Ekman

Martin

Surahammar

1.58.12

35

210

Nilsson

Lars

Astra Zeneca IF

1.58.13

36

270

Larsson

Gustav

Eskilstuna CK

1.58.28

37

246

Gunning

Paul

Strängnäs CK

1.58.53

38

206

Eriksson

Dan

 

1.59.41

39

207

Eriksson

Douglas

 

1.59.52

40

221

Andersson

Fredrik

 

2.03.24

41

218

Bondeson

Henrik

 

2.03.35

42

223

Bjurstam Wejéus

Åke

 

2.05.37

43

257

Gustafsson

Joakim

Skogstorp

2.06.49

44

238

Kilbo

Jörgen

 

2.07.33

45

258

Galin

Anders

Surahammar

2.07.54

46

244

Johansson

Anders

 

2.08.56

47

205

Camnérus

Torbjörn

Åkes Ölklubbs IF

2.08.57

48

262

Danielsson

Sven

Skogstorp

2.10.14

49

261

Roxberger

Tobias

Eskilstuna

2.10.30

50

240

Nordling

Gert

 

2.10.41

51

202

Johansson

Per

 

2.12.19

52

211

Norberg

Magnus

 

2.13.22

53

217

Blommé

Peter

 

2.13.52

54

224

Olofsson

Peter

 

2.17.52

55

243

Nilsson

Bernth

Strängnäs

2.21.07

56

253

Flod

Håkan

Bettna

2.21.56

57

263

Hammarfeldt

Pia

Strängnäs CK

2.23.26

58

215

Dahlgren

Jan-Ingvar

Tunafors Skidor

2.27.11

59

203

Johansson

Johan

 

2.28.13

60

225

Johansson

Cecilia

 

2.29.27

61

401

Thunström

Sven

Eskilstuna

2.38.09

62

245

Andersson

Marcus

 

2.39.43

63

201

Andersson

Roger

Eskilstuna CK

2.40.39

64

266

Norenvik

Bosse

Torshälla

2.42.24

65

204

Karlsson

Leif

 

240.48

66

267

Saarela

Harri

Eskilstuna

3.00.09

67

232

Fahlström

Simon

 

3.25.52

68

231

Fahlström

Morten

 

3.27.11

69

234

Fahlström

Magnus

 

3.27.13

 

212

Norenius

Ove

 

DNS

 

226

Egnerfors

Caroline

Team Diviner Eskilstuna

DNS

 

227

Landin

Robert

Eskilstuna CK

DNS

 

230

Grip

Mateo

Eskilstuna CK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA SMÉRACET 66 KM

Plac.

Nr

Efternamn

Förnamn

Klubb/Företag

Tid

1

57

Olsson

Erik

Västerås City Wolf

2.51.23

2

16

Pettersen

Magnus

Almby IK Örebro

2.57.22

3

50

Ekman

Anders

Norberg

2.58.52

4

46

Karlsson

Johan

Eskilstuna

3.02.50

5

6

Björklund

Jakob

Kristinehamns Multisport Klubb

3.03.07

6

42

Hermansson

Jonas

Enköping

3.07.08

7

45

Mathisen

Andreas

Västerås City Wolf

3.07.58

8

23

Gustavsson

Joakim

Ösmo

3.16.39

9

49

Dahlberg

Henrik

Gävle

3.17.06

10

56

Lyckner

Patrik

Eskilstuna

3.20.01

11

43

Tullborg

Henrik

Enköping

3.21.38

12

24

Berg

Robert

 

3.22.31

13

19

Uhlin

Anders

Stockholm Multisport

3.24.59

14

31

Ahlström

David

Eskilstuna

3.25.22

15

9

Wester

Micke

 

3.28.12

16

41

Rinaldo

Arvid

Eskilstuna

3.29.07

17

13

Andersson

Conny

Strängnäs CK

3.31.25

18

2

Lundin

Anders

Kristinehamns Multisport Klubb

3.31.56

19

51

Ehrlin Klevstigh

Andreas

Skogstorp

3.32.58

20

55

Andersson

Patrik

Uppsala

3.40.20

21

4

Pettersson

Bo

 

3.42.54

22

20

Modin

Fredrik

Bollnäs CK

3.44.09

23

29

Larsson

Tobias

 

3.45.33

24

10

Wernqvist

Fredrik

Eskilstuna CK

3.47.36

25

1

Norås

Mats

 

3.48.15

26

54

Johansson

Markus

Enköping

3.48.34

27

27

Mann

Stefan

MTB Mariefred

3.50.19

28

25

Johansson

Jan

 

3.52.28

29

18

Johansson

Andreas

Eskilstuna CK

3.54.51

30

14

Palmblad

Linus

 

3.57.57

31

52

Thörn

Mikael

Skogstorp

3.58.39

32

5

Renström

Thomas

Eskilstuna CK

3.59.10

33

21

McDonald

Ranald

 

4.05.43

34

22

Österbacka

Peter

Torshälla

4.10.06

35

15

Undén

Jonas

 

4.11.09

36

7

Lind

Alexander

Knivsta CK

4.11.17

37

28

Jonsson

Mikael

 

4.17.44

38

47

Wehlin

Benny

Åkers Styckebruk

4.17.52

39

32

Stener

Anton

Strängnäs

4.19.02

40

30

Carlsson

Göran

Västerås   

4.27.27

41

3

Tholin

Ingemar

Västerås CK

4.31.16

42

44

Berggren

Lars

Enhörna

4.31.38

43

35

Murphy

Michael

Strängnäs

4.40.59

44

37

El Rewny

Jonas

Stockholm    

4.48.59

45

8

Moulaert

Michael

 

4.52.00

46

34

Olsén

Morgan

 

5.01.31

47

33

Eriksson

Tomas

 

5.01.32

48

39

Quattrini

Jesper

Bromma

5.01.58

49

40

Fahlén

Lars

Örebro

5.01.59

 

11

Wedin

Daniel

Eskilstuna CK

DNF

 

12

Torlamb

Roger

CK Ceres Katrineholm

DNF

 

26

Gustavsson

Michael

Eskilstuna 

DNF

 

36

Apelmo

Erik

Hägersten

DNF

 

38

Åkerlund

Anders

 

DNF

 

48

Furunäs

Jimmie

Mariefred

DNF

 

53

Sköld

Leif

Nacka Strand

DNF

 

17

Månsson

Fredrik

Team Mestute Eskilstuna

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA 8-10 ÅR SOM

TIDIGARE PUBLICERATS KAN

 VARA FELAKTIG OCH SKA

 KONTROLLERAS INNAN NY PUBLICERING

Plats

Nr

Efternamn

Förnamn

Klubb/Företag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTA 11-12 ÅR

Plats

Nr

Efternamn

Förnamn

Klubb/Företag

 

1

803

Jansson

Ida

Eskilstuna CK

 

2

809

Andersson

Erik

Eskilstuna CK

 

3

808

Karlström

Pontus

Eskilstuna

 

 

806

Granbo

Pontus

Knivsta CK

 

 

807

Bertilsson

William

Skogstorp

 

 

805

Bergström

Jim

Eskilstuna CK

 

 

802

Hällbom

Kim

Eskilstuna CK

 

 

804

Johansson

Oscar

Örebro

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STARTLISTA 13-14 ÅR

Plats

Nr

Efternamn

Förnamn

Klubb/Företag

 

 

701

(Inga startande)

 

 

 

 

702

 

 

 

 

 

703

 

 

 

 

Uppdaterad: 2010-09-23 14:17
Skribent: Arne G

VÅRA SPONSORER:

Bravida

 

 

 AB Karl Hedin

 

HyrLift

 

Moller bil

 

 NJ Elinstallation

 

Ryds Bilglas

 

Vilsta Sporthotell

Levin Racing 

 

  VÅRA SAMARBETSPARTNERS:

 

 SPONSORHUSET            

          

  Ullmax

 

Världensbarn

Postadress:
Eskilstuna CK - Cykel
Box 6040
63006 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 072-742 14 89
E-post: This is a mailto link

Se all info